petrpour.cz petrpour.cz

Novinky

16. 3. 2015

Tak po roce nečinnosti se konečně začíná něco dít. Právě dokončuji Cd orchestru Šarbilach, bude obsahovat celkem čtyři skladby a představíme ho na koncertě, který se bude konat 7. 4. 2015 ve Vršovickém divadle Mana od 19:30. Nahrávání už je u konce a momentálně mixuju. Musím říct, že ačkoliv to byla výzva, nahrávání jsem si užil a spolupráce s kolegy z orchestru byla vynikající a zkušenost bezpochyby k nezaplacení! Teď už jen zbývá doladit mix, mastering a pak už jen doufat, že se Cd bude líbit :)

Co se mých ostatních projektů týče, nebudu nic slibovat, protože je to pak stejně všechno jinak ;) Takže se jen zmíním, že to zraje a myslím, že se něco blíží :)

14. 3. 2014

V posledních měsících jsem byl zaneprázdněn osobními záležitostmi a na hudbu příliš nezbýval čas. Dokončení prvního projektu Zvukomaleb se tím opozdilo, ale pevně věřím, že se mi podaří ho do dubna dát dohromady a pak přijde konečně na řadu druhé sólové album.

6. 8. 2013

V časopise Rock&Pop 8/13 na straně 63 vyšla recenze na moje album z pera Petra Korála, takže ať už časopis kupujete, nebo jen prolistujete v trafice, omrkněte ji :)

16. 7. 2013

První album projektu Zvukomalby se konečně blíží dokončení a to v srpnu 2013. Udělal jsem malou webovou stránku, na které je něco více o tom co vás čeká. Přidal jsem také odkaz dole v pravé liště.

24. 4. 2013

Ani se mi nechce věřit, že je to více jak tři měsíce, co jsem naposledy psal na web. Mohlo by se zdát, že se semnou a mojí hudbou nic neděje, ale opak je pravdou. Nabízím krátké shrnutí.

 1. Mám připraveno 11 skladeb na druhé album. Zatím jsou to jen demo nahrávky s předběžnými aranžemi a texty. Některé nejspíš odpadnou, nové možná ještě přibudou.
 2. Nahrávání se oproti předběžnému plánu opozdilo a bude s největší pravděpodobností probíhat v rozmezí července a září 2013.
 3. Je vyřešen obal desky a musím říct, že jsem opravdu spokojený a včas se pochlubím! :)
 4. Ambientní projekt, o kterém jsem se v lednu zmiňoval, ponese název Zvukomalby nebe. Bude na něm celkem pět skladeb, které jsou už z větší části nahrané. Zbývá jen doladit mix, mastering a obal.
 5. Kompletně předělaný web.
 6. Ačkoliv pilně zkouším, živé provedení skladeb je zatím bohužel v nedohlednu.

I když to možná nevypadá, není toho zase tak málo co se za poslední měsíce událo. Každopádně se budu snažit co nejdříve informovat o novinkách a ty z vás co jsou tu poprvé, požádám, aby neváhali a poslechli si moje aktuální album v sekci diskografie. Přeji příjemný poslech!

21. 1. 2013

Po příjemně prožitých svátcích, začínám pomalu, ale jistě pracovat na koncertním provedení skladeb z prvního alba. Je to zatím s velkým otazníkem, tak uvidíme :) Protože jsem plný energie a inspirace, skládám už věci na druhou desku. Zatím mám ještě hudební prázdniny, ale v ůnoru už rozjedu skládání naplno. Nahrávání by mělo začít v březnu-dubnu. Na albu budou hostovat někteří z mých kolegů, ale ne v takové míře jako na předchozím. Jestli to vyjde tak jak mám naplánováno, mělo by v mezidobí spatřit světlo světa ještě ambientí album. Bude se jednat o první desku z volné trilogie a budou na ní delší a táhlejší skladby inspirované pracemi Briana Ena, nebo Roberta Frippa a jeho Soundscapes. Informace o skladbách a vydání obou projektů ještě upřesním.

20. 11. 2012

V úterý 27. 11. 2012 budu hrát se Symfonickým orchestrem ČVUT v sále Martinů na AMU v Dvořákově Novosvětské. Podrobnosti...

3. 11. 2012

Přidal jsem album i v cd kvalitě a stáhnout si ho můžete na této stránce. Pokud už ho máte stažené v mp3 tak i přesto doporučuju zkusit lepší kvalitu :)

19. 10. 2012

TAK JE TO KONEČNĚ TADY! Album je na světě a stáhnout si ho můžete tady. Chtěl bych poděkovat všem kteří se podíleli na nahrávání, byla to úžasná zkušenost a radost s vámi spolupracovat. Všem vám moc a moc děkuju!

Aktuální Album

aktualni_album okaz_album

Co zrovna poslouchám

 1. Steven Wilson - Hand Cannot Erase
 2. The Pineapple Thief - Magnolia
 3. Alt-J - An Awesome Wave
 4. Roger Waters - Amused to Death
 5. Interstellar - OST
 6. Anathema - Distant Satellites
 7. Bon Iver - Bon Iver
 8. Depeche Mode - Delta Machine
 9. The Young Gods - Only Heaven
 10. Vlasta Redl - Na výletě
©2013 petr pour | kontakt