zvukomalby_zahlavi domu

aktuální album

album_cover

o projektu

Projekt Zvukomalby vznikl především jako protiváha k mé písničkové tvorbě. Jeho prvním cílem je pohrávat si s formou a obsahem, neřídit se zaběhlými schématy a nacházet alternativní způsoby, jak komunikovat hudbou bez pomoci textů. Ve skladbách tedy nenajdete ani sloky nebo refrény, ani zpěv v klasickém slova smyslu a budou tvořeny především improvizacemi. Stejně tak nástrojové obsazení by nemělo být ničím limitované, lidský hlas by však měl být využit jen jako hudební nástroj a svoji roli bude v některých skladbách hrát i ticho. Jednotlivé kompozice neponesou žádný název, ten bude mít pouze album jako celek.

Druhým a také hlavním cílem, by mělo být navození jistého duševního klidu a rovnováhy. Skladby by měly fungovat jako prostředek k vytržení z běžného života a měly by posluchače přenést do jiného světa. Z toho důvodu jsou skladby delší, a obecně by mělo platit, že pokud se vám zdá některá skladba při poslechu dlouhá, nejste dostatečně uvolněni a příliš se soustředíte.

Základními pilíři tohoto projektu budou tři alba s názvy Nebe, Moře a Země. Každé z nich by mělo mít jiný hudební i zvukový charakter. Zatímco první bude spíše vzdušnější a éterické, Moře by mělo být temnější a Země naopak mohutnější s výrazným rytmickým zaměřením. Všechny by se však měly vzájemně doplňovat a měla by v nich být skloubena stejná filozofie. Navíc budou doplněny krátkou básní a korespondujícím obrazem, který bude k albu přiložen ve vysokém rozlišení.

Petr Pour 16. 7. 2013

©2013 petr pour | kontakt